to ja      moje osiągnięcia i publikacje
      
   Teresa Niezgodzka
 
          
 
 
 
 
 
 

Na swoim koncie mam wiele nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich, m.in. za prozę w piśmie „Kuracjusz”. Mój wiersz „Jesteś” – spodobał się też jurorom II edycji Konkursu Poetyckiego „Cztery pory roku zima”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Uczestniczyłam w V Prezentacjach „ Świdnik 2000”.  Ponieważ trochę też maluję, w 2013 r. kilka moich moich obrazków znalazło się na I Międzynarodowym Zagłębiowskim Festiwalu Sztuki Nieprofesjonalnej. Obrazek "Wodospad" uzyskał wyróżnienie i został umieszczony w pofestiwalowym wydawnictwie. W tym samym wydawnictwie znalazł się również wyhaftowany przeze mnie i wyróżniony obrazek "Wiejska chata".
Biorę też udział w konkursach fotograficznych i poetyckich organizowanych przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. W 2013 r.  nagrodę zdobył mój wiersz  o morzu. Opublikowany został w magazynie PTSR "Kubek pełen SMaku 2".
 
 
Nagrodzony wiersz
 

Obmywałeś moje kończyny
ze zmęczenia z piasku
zachęcałeś do zbierania muszelek
tych gładkich i tych w prążki
żmudnego wypatrywania bursztynów
pokazywałeś mi statki na horyzoncie
piękne wschody i zachody słońca
jakoś nie zachęcałeś do pływania
Ty mokre błękitno - zielone
wtedy Tyś mnie chciało
zagarnąć całym swoim
jestestwem
 
W 2014 r. nagrodzone zostało moje zdjęcie "Fala". Zostało także opublikowane w Kubku SMaku 2
 
 
 
W 2018 r. uzyskałam nagrodę w konkursie "Bliżej...". Moje zdjęcie "Zalew" zostało opublikowane w magazynie PTSR "Kubek pełen SMaku6".
 
 
 
 
"Zalew"
Nagrodzone zdjęcie
 
Dodatkową nagrodą w tych konkursach były kubki - jeden z moim wierszem, dwa z nagrodzonymi zdjęciami.